Reklama
aplikuj.pl

Xiaomi Mi Smart Band 6 to kolejna tania… a nie, jednak już nie taka tania opaska

Użytkownicy pokochali fitnessowe opaski Xiaomi nie tylko za funkcjonalności i design, ale również za niskie ceny. Poznaliśmy polską cenę Mi Smart Band 6 i cóż, tanio to zdecydowanie już nie jest.

Xiaomi Mi Smart Band 6, czyli najnowsza opaska producenta

Niewielkie, funkcjonalne, pozwalające śledzić codzienną aktywność i sprawdzać powiadomienia ze smartfona, a co chyba najwalniejsze – w świetnych cenach. Tak pokrótce można opisać serię Mi Band, czyli fitnessowe opaski Xiaomi, które podbiły serca użytkowników z całego świata. Z każdym kolejnym modelem opaski dostają nowe funkcjonalności, jednak większej rewolucji jak dotąd nie było.

Czytaj też: System Harmony OS 2.0 zaprezentowany. Koniecznie obejrzyjcie ten filmik

Mi Smart Band 6 również nie przynosi aż tak wiele zmian. Ekran został nieco zwiększony z 1,1 cala w poprzednich generacjach do 1,56 – calowego wyświetlacza AMOLED. Według informacji Xiaomi zwiększyło też ilość miejsca na wyświetlane informacje prawie o połowę w stosunku do Mi Band 5. Bateria pozwala na korzystanie przez około 2 tygodnie, zaś do pełna naładujemy ją w zaledwie 2 godziny.

Czytaj też: Premiera Galaxy M42 5G. Co zgotował nam Samsung?

Wbrew plotkom nie dostajemy w niej modułu GPS ani NFC, a z istotniejszych funkcji, na które warto zwrócić uwagę dodano pomiar poziomu nasycenia krwi tlenem, a także dwa razy więcej trybów aktywności zwiększając ich liczbę do 30.

Polska cena Mi Smart Band 6

I w tym momencie przejdźmy do rzeczy najistotniejszej. Rewolucji zarówno w wyglądzie jak i w funkcjach nie ma, więc można było spodziewać się, że cena szóstki nie będzie dużo wyższa niż poprzedniego modelu. Mi Band 5 kosztowało 179 zł podczas polskiej premiery. Tymczasem w niektórych polskich sklepach internetowych można znaleźć Mi Band 6 w cenie od 206 do nawet 220 zł. Różnica jest więc spora, tak samo jak konkurencja opasek w tym przedziale cenowym.