Reklama
aplikuj.pl

Kiedy mamy spodziewać się premiery Xiaomi MIX Fold 2?

Mix fold, xiaomi mix fold 2

Już od dłuższego czasu mówi się, że Xiaomi pracuje nad kolejną generacją swojego składanego smartfona. Nowe doniesienia wskazują, że premiera Xiaomi MIX Fold 2 może odbyć się niedługo.

Pierwszy składany smartfon Xiaomi zadebiutował w pierwszym kwartale ubiegłego roku, więc nic dziwnego, że gdy konkurencji na rynku przybywa, firma szykuje kolejny mo

del. Z przecieków wiemy, że  będzie wyposażony w 8-calowy wyświetlacz LTPO oferujący rozdzielczość 2,5K. Po rozłożeniu będzie to więc właściwie tablet z dużą przestrzenią roboczą. Dla porównania – Galaxy Z Fold3 ma ekran o przekątnej 7,6 cala. Poprzednie doniesienia wskazywały, że zarówno wewnętrzny jak i zewnętrzny ekran nowego składanego Xiaomi będzie oferować częstotliwość odświeżania 120 Hz.

Xiaomi MIX Fold

Urządzenie będzie zasilane przez najnowszy procesor od Qualcomm, czyli Snapdragon 8 Gen 1 Plus. To z kolei jasno wskazuje, że premiera odbędzie się już w drugiej połowie roku, bo ulepszony Snapdragon ma podobno wejść na rynek w maju. Pokrywa się to z najnowsza informacją udostępnioną przez znanego leakstera Digital Chat Station. Wedle jego źródeł, Xiaomi MIX Fold 2 pozostanie w fabryce jeszcze przez dwa miesiące. To z kolei jasno wskazuje (o ile to prawda), że nowy składany smartfona producenta raczej nie zadebiutuje szybciej niż w czerwcu.