Reklama
aplikuj.pl

Xiaomi Pad 6 nadchodzi, a przynajmniej na to wskazują nowe doniesienia

Xiaomi Pad 5
Xiaomi Pad 5

W ostatnim czasie rynek tabletów nieco zwolnił, ale to nie oznacza, że producenci przestali pracować nad kolejnymi modelami. Jednym z nich jest właśnie Xiaomi, który szykuje się do wprowadzenia na rynek serii Xiaomi Pad 6.

Przed 2020 rokiem wydawało się, że tablety odeszły w odstawkę. Nowych modeli nie wychodziło zbyt wiele, ale wystarczająco, by zaspokoić popyt na te urządzenia. Tymczasem potem nadeszła pandemia, okres pracy i nauki zdalnej, co spowodowało powrót tabletów do łask. Trend wzrostowy zdążył co prawda się już uspokoić, jednak nowe modele nadal powstają.

Co wiemy o Xiaomi Pad 6?

Poprzednia generacja tabletów producenta została bardzo ciepło przyjęta, więc powstawanie kolejnej generacji nie powinno nikogo dziwić. Mówi się, że seria składać się będzie z trzech modeli – podstawowego, Pro i Pro 5G. Możliwe, że w porównaniu z poprzednikami, tym razem Xiaomi sięgnie po układy od MediaTek zamiast Snapdragonów (w Pad 5 znalazł się Snapdragon 860).

Specyfikacja nadchodzących urządzeń jest nieznana, ale znany leakster Digital Chat Station wypatrzył wspomniane modele w bazie Euroazjatyckiej Unii Gospodarczej, gdzie zostały certyfikowane. To jasno wskazuje nie tylko na zbliżającą się premierę, ale też na to, że tablety trafią również do Europy. Ich premiera spodziewana jest pod koniec lipca lub na początku sierpnia.