Reklama
aplikuj.pl

Xiaomi porzuca wsparcie kolejnych modeli Redmi Note

Wszystko kiedyś się kończy, także wsparcie dla smartfonów oferowane przez ich producentów. Xiaomi zaktualizowało właśnie listę swoich urządzeń, które nie będą już otrzymywać aktualizacji.

Lista smartfonów, których Xiaomi już nie będzie wspierać znów się powiększyła

Lista EOS zawiera modele urządzeń Xiaomi, które nie otrzymują już aktualizacji, choć warto pamiętać, że w razie krytycznych luk w zabezpieczeniach producent czasem wydaje stosowne poprawki. Ogólnie jednak takie sprzęty nie dostają już regularnego wsparcia. Lista jest już bardzo długa, a pod koniec lutego została wzbogacona o cztery kolejne modele. Niestety, w przypadku Xiaomi wsparcie oprogramowania i zabezpieczeń nie jest zbyt długie.

Wszystkie modele zostały wydane na początku 2020 roku. Są to Redmi Note 8, Redmi Note 8T, Redmi 8A Dual i Redmi K30 5G Speed ​​Edition. Choć Note 8 był chyba najpopularniejszym modelem na początku swojego „życia”, to i tak teraz jego posiadacze będą musieli zacząć rozglądać się za czymś nowym. Warto też wspomnieć, że dla Redmi K30 5G Speed ​​Edition, Redmi Note 8 i Redmi Note 8T wsparcie oznaczało 2 duże aktualizacje Androida, natomiast dla Redmi 8A Dual otrzymał tylko jedną aktualizację systemu. Jego posiadacze skorzystali więc niewiele z tego „wsparcia”.