WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ

Xiaomi prezentuje 30 W bezprzewodowe szybkie ładowanie i pracuje nad 40 W

Xiaomi prezentuje 30 W bezprzewodowe szybkie ładowanie i pracuje nad 40 W

Podczas niedawnej konferencji Xiaomi zaprezentowało najszybsze na świecie 30 W bezprzewodowe szybkie ładowanie. Działa ono również zwrotnie a technologia trafi do smartfona Mi 9 Pro 5G oraz dwóch innych konstrukcji.

Xiaomi ogłosiło też, że utworzy specjalny sojusz na rzecz bezprzewodowego ładowania z wiodącymi firmami z różnych branż. Będzie to miało na celu popularyzację tej technologii w życiu każdego z nas.

Czytaj też: 100 W szybkie ładowanie z ciekawą nazwą

bezprzewodowe szybkie ładowanie, xiaomi bezprzewodowe szybkie ładowanie, 30 W bezprzewodowe szybkie ładowanie, 40 W bezprzewodowe szybkie ładowanie,

Podczas prezentacji firma ujawniła też prace nad 40 W bezprzewodowym szybkim ładowaniem. Aktualnie jest ono w fazie testów. Nazwa Xiaomi Mi Charge Turbo będzie odnosiła się do wszystkich szybkich ładowań w ofercie firmy – czyli do 30 W bezprzewodowego ładowania oraz 100 W przewodowego.

Xiaomi wyrasta powoli na lidera wśród prędkości ładowania. Prześciga ono konkurencję pod względem bezprzewodowego, jak i przewodowego ładowania. Ciekawe, jaka firma jako pierwsza dogoni Xiaomi i rzuci mu wyzwanie.

Czytaj też: Powoli nadchodzi Xiaomi Mi 9 Lite

Źródło: Materiały prasowe, Gizchina