Reklama

Xiaomi naładuje smartfon w 19 minut. Bezprzewodowo

specyfikacja Xiaomi Mi 11, rendery Xiaomi Mi 11

Po tym jak do ekstremalnych wartości podniesiona została moc przewodowego ładowania smartfonów, przyszedł czas na ładowanie bezprzewodowe. Xiaomi udało się rozpędzić swoją ładowarkę aż do 80W.

Znajoma ładowarka, ale z dużo większą mocą

Nowa bezprzewodowa ładowarka Xiaomi wygląda… dokładnie jak poprzednia. Potrafiła ona osiągnąć moc 55W, co i tak było bardzo wysokim wynikiem w tym standardzie. Ale skoro ładowanie przewodowe jest rozpędzane do rekordowych wartości, firma postanowiła to samo zrobić z wariantem bezprzewodowym.

Czytaj też: Samsung Galaxy S21 wygląda dobrze! Oto pierwsze zdjęcia

W ten sposób udało się stworzyć ładowarkę o mocy 80W, która jest w stanie naładować akumulator o pojemności 4000 mAh od 0 do 100% w ciągu 19 minut.

To oznacza, że moc bezprzewodowego ładowania została w ciągu roku zwiększona o 100%. Ubiegłoroczny rekord należał do Huawei i było to 40W.

Czytaj też: Huawei Mate 40 Pro z co najmniej pięcioma aparatami

Jak udało się osiągnąć taką moc ładowania?

Kluczem do sukcesu jest nie tylko sama ładowarka, ale również odpowiedni akumulator w smartfonie. Ładowarka otrzymała nowy, dedykowany chip odpowiadający za cały proces oraz niezależny układ cewek. Z kolei do smartfonu trafił podwójny akumulator serii 6C oraz odpowiednio przygotowane oprogramowanie.

Pomimo ekstremalnych szybkości ładowania, akumulator ma zachować swoją pojemność. Przy 800 pełnych cyklach ładowania pojemność ogniwa ma spaść tylko do 90%.

Czytaj też: Wyciekły mobilne procesory AMD Ryzen 5000