Reklama
aplikuj.pl

Xiaomi szykuje kolejny flagowiec i to z klapką

Xiaomi szykuje kolejny flagowiec i to z klapką

Już od kilku tygodni przecieki wspominają nam o nowym składanym smartfonie od Xiaomi. Urządzenie z klapką będzie flagowcem i to z całkiem niezłą specyfikacją.

Kolejny składany flagowiec na horyzoncie. Tym razem tworzy go Xiaomi

Koniec 2020 roku przyniósł nam nagły przypływ składanych smartfonów. Swoje modele zaprezentowało Oppo i Huawei, zaś na początku stycznia Honor też dorzucił swoje trzy grosze. Cóż, to raczej nikogo nie powinno dziwić, rynek składanych smartfonów będzie teraz rósł w siłę, wraz z kolejnymi modelami, które szykują poszczególni producenci. Jednym z nich jest Xiaomi, które, wedle informacji, pracuje nad wariantem z klapką.

Urządzenie o konstrukcji typu clamshell pojawia się w plotkach od dłuższego czasu. Teraz znany leakster Digital Chat Station potwierdził jedne z nich, odnosząc się do specyfikacji nienazwanego jeszcze modelu. Ma on zostać wyposażony w procesor Snapdragon 8 Gen 1 wspierany przez pamięć typu LPDDR5 i UFS 3.1, prawdopodobnie będzie to 8/12 GB i 128/256 GB.

Składany ekran AMOLED po rozłożeniu ma mieć przekątną 6,81 cala, zaś drugi wyświetlacz – 1,9 cala. Mówi się też o aparacie 50 Mpix z matrycą o rozmiarze 1/1.5 cala i obiektywie szerokokątnym 13 Mpix. Wcześniejsze przecieki wskazywały, że Xiaomi nie poszaleje przesadnie z ceną, bo ich smartfon z klapką ma kosztować 4,5-7,8 tys. juanów, czyli około 4-5 tys. zł.