Reklama
aplikuj.pl

Xiaomi wygrywa w sądzie z USA. Ograniczenia zniesione

Stany Zjednoczone nie mogą rzucać oskarżeniami na lewo i prawo. Xiaomi wygrywa w sądzie, który znosi ograniczenia nałożone przez Departament Obrony.

Xiaomi Chińską Komunistyczną Firmą Wojskową

W ostatnich dniach rządów Donalda Trumpa, jego administracja postanowiła jeszcze raz zaatakować Chiny. Tym razem wymierzając wiatrówki w stronę Xiaomi. Firma została oskarżona o powiązania z chińskim wojskiem i zostały na nią nałożone ograniczenia.

Zakazywały one zakup akcji Xiaomi oraz nakazywały pozbycie się już zakupionych. W myśl rozporządzenia wykonawczego nr. 13959. To mogłoby doprowadzić do całkowitego usunięcia firmy z rejestrów giełdowych w USA i usunięcia jej z globalnych indeksów porównawczych.

Sąd wstrzymał zakazy. Xiaomi wygrywa w sądzie

Są okręgowy Dystryktu Kolumbii tymczasowo wstrzymał nakaz wobec Xiaomi. W procesie firma wskazywała, że posunięcie Departamentu Obrony było arbitralne i kapryśne, a także pozbawiło ją praw procesowych. Postanowienia nakazu miały wejść w życie w przyszłym tygodniu.

Sędzie zaznaczył, że Xiaomi prawdopodobnie doczeka się całkowitego zniesienia nakazu. Jego tymczasowa decyzja ma zapobiec nieodwracalnej szkodzie firmy.

Xiaomi zapowiada, że nadal będzie domagać się trwałego usunięcia oznaczenia firmy przez amerykańską administrację jako powiązanej z chińskim wojskiem.