Reklama
aplikuj.pl

XPG SPECTRIX S20G, czyli dysk SSD pełny RGB na PCIe 3×4

XPG SPECTRIX S20G, SPECTRIX S20G,

ADATA XPG ponownie znalazła się w świetle reflektorów. Tym razem z okazji ujawnienia nowego dysku SSD na PCIe 3×4 w postaci modelu XPG SPECTRIX S20G.

Dysk XPG SPECTRIX S20G

Jako nośnik kierowany do graczy i zestawów, gdzie „ma się coś dziać”, XPG SPECTRIX S20G posiada rozbudowane podświetlenie połączone z systemem pasywnego chłodzenia w postaci radiatora o szczotkowanym wykończeniu. Podświetlane panele, co nie jest trudne do zauważenia, przedstawiają rozdzieloną literę X, co nawiązuje do samej nazwy producenta.

Czytaj też: Najciekawsze newsy tygodnia – hardware [21.12.2020]
Czytaj też: TikTok na telewizorach Samsung
Czytaj też: Asus RTX 3070 Turbo przynosi chłodzenie blower

Jednak wygląd to nie wszystko, a po pracującym na czterech magistralach PCIe trzeciej generacji z protokołem NVMe 1.3 dysku XPG SPECTRIX S20G możecie oczekiwać wiele. Przede wszystkim mowa tutaj o sekwencyjnym odczycie i zapisie rzędu 2500 i 1800 MB/s.

Czytaj też: MSI prezentuje monitor Optix MAG301
Czytaj też: Kiedy pojawią się procesory 11. generacji Intela?
Czytaj też:
O ile AMD Zen 3 jest wydajniejszy od Zen?

Co ważne, SPECTRIX S20G obsługuje technologię kodu korekcji błędów LDPC (Low-Density Parity-Check) do wykrywania i naprawiania szerszego zakresu błędów danych. Dodatkowo wspiera też 256-bitowe szyfrowanie AES i został objęty 5-letnią ograniczoną gwarancją.