Reklama
aplikuj.pl

Oto zdalnie sterowany XRC Brawler z gąsienicami, którego może kupić każdy

zdalnie sterowany XRC Brawler z gąsienicami, XRC Brawler,

Na Kickstartera zawitało kolejne dzieło, które było zapewne marzeniem każdego z nas za młodych lat. Mowa o zdalnie sterowanym „czołgu”, a dokładniej mówiąc, pojeździe gąsienicowym XRC Brawler, którego producent uznaje za „najbardziej wydajny czołg RC w skali 1:5 na rynku”.

Co potrafi zdalnie sterowany XRC Brawler?

Za XRC Brawler, którego w momencie pisania tego tekstu zamówiły jedynie dwie osoby, odpowiada firma Xtreme RC. Ta wyceniła swoje dzieło na 373 funtów brytyjskich w kampanii, które są owocem ścięcia ceny detalicznej o około 25%. Co więc zapewnia ten zdalnie sterowany pojazd za 2050 złotych pozbawiony wbudowanych kamer, ale posiadający stosowne dla nich miejsce montażowe i oświetlenie LED?

20-kilogramowy XRC Brawler składa się z uszczelnionej od spodu platformy wykonanej ze stopu aluminium 7075-T6, która jest wodoodporna. Połączono ją z gąsienicami, których napędzeniem zajmują się dwa silniki Hobbywing, mogące rozpędzić go ponoć do 64 km/h w ciągu kilku sekund, czerpiąc energię z 12-ogniwowego akumulatora. Za chłodzenie odpowiadają dwa 40-mm wentylatory, za amortyzację sześć sprężyn i sześć amortyzatorów, a za bezpieczeństwo metalowy zderzak i aluminiowe płytki.

Czytaj też: Kawasaki pokazało helikopter z silnikiem z hipermotocykla i jego naziemną obsługę

Ten zdalnie sterowany lądowy pojazd gąsienicowy posiada też właściwości amfibijne, mogąc wkroczyć do wody i przemierzać zbiorniki wodne z wykorzystaniem swoich gąsienic. Rozwiązuje też problem większości sterowanych pojazdów tego typu, czyli spadające gąsienice, dzięki specjalnemu systemowi napinaczy i gąsienic.