WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ

Test powerbanku Xtorm Apollo 18W 15000 mAh Lightning

Test powerbanku Xtorm Apollo 18W 15000 mAh Lightning

Xtorm niedawno zaprezentował pełną gammę urządzeń ze złączem lightining. Wśród nich jest powerbank Apollo 18W 15000 mAh.

Powerbank otrzymałem w standardowym czarny pudełku. Wraz z nim w środku znajduje się instrukcja, smycz oraz kabel USB-A -> USB-C. Gwarancja jak zawsze wynosi 3 lata.

Powerbank wygląda tak jak praktycznie każdy od Xtorma – jest szaro biały. Jest on przy tym świetnie wykonany. Obudowa jest odporna na porysowania, co ma znaczenie podczas przenoszenia urządzenia w torbie czy plecaku. Dokładne wymiary Xtorm Apollo 18W 15000 mAh Lightning to 151 x 77 x 23 mm i waży on 347 g. Nie jest to może najmniejsza i najlżejsza konstrukcja, ale biorąc pod uwagę pojemność jest dobrze.

Z boku mamy przymocowany na magnes kabel USB-C -> lightning. Dzięki temu zawsze to złącze będziemy mieli pod ręką. Powerbank ma trzy wyjścia (jedno z nich jest także wejściem). Jedno jest standardowe USB-A, które obsługuje szybkie ładowanie Quick Charge 3.0 18 W. Kolejne to wyjście USB-C 5V/3A. Ostatnie to wyjście i wejście USB-C z obsługą Power Delivery 18 W. Oznacza to, że bank energii powinien się całkiem szybko ładować oraz można z niego ładować wszelkie urządzenia, które są kompatybilne z PD.

Testy Xtorm Apollo 18W 15000 mAh Lightning

Wszystkie testy przeprowadziłem przy użyciu smartfona Samsung Galaxy S7 oraz oryginalnie dołączonego do niego przewodu. Każdy z testów trwał 10 min i ruszał od 20% naładowania baterii. Wyniki pokazują o ile punktów procentowych zwiększył się poziom naładowania po zakończeniu testów.

Powerbank wypadł bezbłędnie w testach. Szybkość ładowania smartfona jest znakomita, podobnie jak pojemność. Z urządzeniem nie miałem żadnych problemów. Sprawdziłem też ładowanie iPhone znajomego i również odbywało się ono bez kłopotów. Kabel z montażem bezpośrednio w powerbanku jest świetnym rozwiązaniem, który ułatwia obsługę banku energii – nie trzeba pamiętać o wzięciu odpowiedniego przewodu. Xtorm Apollo 18W 15000 mAh Lightning nie ma też problemów z ładowaniem kilku urządzeń naraz.

Podsumowanie testu Xtorm Apollo 18W 15000 mAh Lightning

Testowane urządzenie jest bardzo drogie, bowiem kosztuje ok. 410 zł. Warto jednak wydać tyle pieniędzy, jeśli zależy Wam na powerbanku ze złączem lightning, Power Delivery oraz wysokiej jakości wykonania. Xtorm Apollo 18W 15000 mAh Lightning z pewnością starczy Wam na wiele lat, a jego pojemność zawsze sprawdzi się w podróżach. Warto też pamiętać, że bank energii oferuje także tradycyjne złącze USB-A z obsługą Quick Charge 3. Xtorm po raz kolejny udowodnił, że tworzy świetne akcesoria mobilne i konkurencja ma od kogo brać przykład.

Zdjęcia wykonałem za pomocą smartfona Oppo Reno 2.