Reklama
aplikuj.pl

YouTube Music ulepsza interfejs odtwarzania

YouTube Music ulepsza interfejs odtwarzania

Usługa YouTube Music, dostępna dla posiadaczy YouTube Premium, w ostatnim czasie zyskuje nowe funkcje i ulepszenia. Nie inaczej jest w tym miesiącu, bo rozpoczęto już udostępnianie ulepszonego interfejsu odtwarzania, choć na razie skorzystają z niego tylko nieliczni.

Integracja ze Snapchatem, ulepszony algorytm radia, „półka” rodzinna czy obsługa odtwarzania losowego dla WearOS to tylko niektóre z nowości, jakie w ostatnim czasie trafiły do YouTube Music. Teraz z kolei testowany jest nowy interfejs odtwarzania w aplikacji mobilnej, po raz pierwszy zauważony przez jednego z użytkowników Reddita.

Okładka albumu została przeniesiona na środek ekranu, a pod nią umieszczono nazwę listy odtwarzania i rząd przycisków (odtwarzanie, udostępnianie, pobieranie i biblioteka). Za okładką dodano też rozmyte tło, które nadaje całości spójnego, przyjemnego charakteru. Na powyższym zrzucie ekranu możecie zauważyć, że usunięto przycisk losowego odtwarzania, który zapewne zobaczymy dopiero po uruchomieniu danego utworu. Nowy interfejs, w porównaniu ze starym, prezentuje się bardzo schludnie i spójniej.

Na razie nowość pojawiła się tylko u niewielkiego grona użytkowników, więc trudno powiedzieć, kiedy zostanie udostępniona szerzej.