Reklama
aplikuj.pl

W aplikacji YouTube na Androidzie może pojawić się inteligentne pobieranie

Szybkie przewijanie wraca do mobilnej aplikacji YouTube

Wygląda na to, że YouTube chce wprowadzić inteligentne pobieranie w swojej aplikacji mobilnej na urządzeniach Android. Taka funkcja jest już zresztą dostępna w YouTube Music. Jak będzie działać w przypadku filmów?

YouTube testuje nową funkcję inteligentnego pobierania na Androida

Funkcja ta w YouTube Music działa bardzo prosto, pobiera niektóre utwory, gdy jesteśmy podłączeni do Wi-Fi, byśmy mogli je przesłuchać poza domem, nie marnując internetu mobilnego. Teraz YouTube chce wprowadzić coś takiego także w zwykłej aplikacji z filmami. Jak donosi 9to5Google, niektórzy użytkownicy w Europie, którzy korzystają z serwisu na urządzeniach z Androidem, otrzymali powiadomienie o możliwości wypróbowania opcji „Smart Download”. Rejestrując się do testów będzie można sprawdzić jej działanie. Warto jednak wspomnieć, że obsługiwana jest tylko na urządzeniach z Androidem 12, przynajmniej teraz, gdy trwają testy.

Wedle informacji, aplikacja YouTube będzie co tydzień (gdy będziemy podłączeni do Wi-Fi) pobierać zestaw 20 filmów wybranych na podstawie algorytmu rekomendowanych filmów. Zapewne po prostu zostanie przeanalizowana nasza historia oglądanych treści tak, by dobrać filmy pod nasz gust. Pobrane w ten sposób wideo znajdzie się na playliście offline, w tym samym miejscu, w którym zapisują się filmy pobrane ręcznie.

Czy funkcja ta jest potrzebna? Trudno powiedzieć. Może się zapewne przydać tym, którzy mają ograniczone dane mobilne, choć w gruncie rzeczy, przecież mogą samemu pobrać interesujące ich materiały. Możliwe jednak, że finalnie będzie ona bardziej użyteczna.