Reklama

YouTube Premium i YouTube Music Premium nowością od Googla

Konkurencja dla Spotify?

YouTube Music Premium

Firma Google dwoi się i troi, aby dogodzić wszystkim użytkownikom swoich aplikacji. Jednym z etapów na drodze ku „lepszej przyszłości” ma być dodanie do serwisu YouTube dwóch płatnych aplikacji/abonamentów. Poznajcie YouTube Premium oraz YouTube Music Premium.

YouTube Music Premium będzie usługą wartą 9,99$ miesięcznie, która powinna trafić w gusta wszystkim melomanom. Będzie to oddzielna aplikacja YouTube, która da użytkownikom pełnoprawny dostęp do streamingu utworów muzycznych. Mowa o ogromnej wręcz bibliotece, najnowszych albumach, klipach, a nawet występach na żywo i to oczywiście bez jakichkolwiek reklam. W jej ramach będzie można też m.in. pobrać ulubione kawałki potrzebne do trybu offline, słuchać muzyki nawet przy zminimalizowanym okienku (ciekawe, czy też przy zablokowanym telefonie…).

Z kolei YouTube Premium będzie następcą (nieznanej niestety dla Polaków) płatnej usługi YouTube Red. Ta odda w ręce użytkowników to samo, co YouTube Music Premium, ale w przypadku zwyczajnych filmów w serwisie. Jej koszt będzie wynosił zaledwie 2$ więcej (11,99$), a na dodatek wszyscy nabywcy otrzymają dostęp do płatnych materiałów objętych patronatem  YouTube Originals.

Już wkrótce te usługi pojawią się nie tylko na terenie USA, Australii, Nowej Zelandii, Meksyku i Południowej Korei, ale również w Finlandii, Rosji, Austrii, Danii, Hiszpanii, Irlandii, Kanadzie, Niemczech, Francji, Norwegii, Szwajcarii, Szwecji, Wielkiej Brytanii i we Włoszech. Polski na tej liście brakuje, ale Google twierdzi, że do końca roku rozszerzy swoją działalność również na nasze biało-czerwone poletko.

Źródło: Guru3D