Reklama
aplikuj.pl

YouTube ułatwi logowanie się na telewizorze

Szybkie przewijanie wraca do mobilnej aplikacji YouTube

Google postanowiło wziąć się za aplikacje YouTube na telewizorach, wprowadzając zmianę, która wielu z pewnością się spodoba. Chodzi o proces logowania się do swojego konta.

Dzięki posiadaniu konta YouTube możemy oglądać treści swobodnie przełączając się pomiędzy komputerem, urządzeniem mobilnym i telewizorem, choć z tym ostatnim czasem mogą być problemy, zwłaszcza podczas logowania. Do tej pory musieliśmy mozolnie wpisywać swój login i hasło na pilocie lub logować się przy pomocy przeglądarki internetowej. Ta druga opcja jest oczywiście wygodniejsza, ale nadal niedoskonała.

Dlatego teraz Google postanowiło to jeszcze ułatwić. Jeśli nasz telefon i telewizor podłączone są do tej samej sieci Wi-Fi, możemy kontynuować proces logowania z poziomu aplikacji mobilnej, także na iPhone’ach.

Warto też wspomnieć, że teraz od razu będziemy widzieć, w jakiej jakości odtwarzane jest wideo, bez konieczności dodatkowego klikania i sprawdzania tego. Zaktualizowane zostało także menu napisów, bo od teraz można dostosować czcionkę, jej rozmiar, kolor tła i okna i to bez wyłączania odtwarzania.