Reklama
aplikuj.pl

Popełniłeś błąd w swoim filmiku? YouTube pozwoli Ci na poprawki

Szybkie przewijanie wraca do mobilnej aplikacji YouTube

Każdemu zdarza się popełnić błąd, nawet twórcom na YouTube, jednak w tym przypadku naprawdę trudno o jego poprawienie, bo albo musimy edytować materiał i przesłać go ponownie, zmienić opis do filmu, przypiąć komentarz albo dodać kolejny, w celu sprostowania. W takich przypadkach zawsze jest ryzyko, że widz tego nie zauważy. Jednak dzięki nowej funkcji poprawianie błędów będzie o wiele prostsze.

YouTube wprowadza funkcję „korekty”

Błędy to rzecz ludzka i każdy może je popełniać, dlatego każdy też powinien mieć możliwość ich poprawy. Funkcja „korekty” na YouTube pozwoli na to twórcom. Dzięki niej już po przesłaniu filmu będzie można dodać poprawki, które widzowie zobaczą w jako karty informacyjne w prawym górnym rogi filmu z odpowiednią sygnaturą czasową. Widzowie mogą następnie kliknąć kartę, aby rozwinąć uwagi dotyczące poprawek w opisie filmu. Zobaczycie to poniżej.

Źródło: The Verge

To naprawdę dobry ruch, bo zapewne każdemu z nas zdarzyło się obejrzeć na YouTube materiał zawierający błędne informacje. Uczciwi twórcy starają się je sprostować w nowych materiałach, w przypiętych komentarzach albo w opisach, jednak dobrze wiemy, że nie zawsze zwracamy na coś takiego uwagę. Jedni oczywiście poszukują sprostowania lub upewniają się co do prawdziwości informacji, ale są też tacy, którzy przyjmują treści bezkrytycznie, więc funkcja „korekty” zdecydowanie się tu sprawdzi i pozwoli na niewprowadzanie widzów w błąd.