Reklama
aplikuj.pl

YouTube wprowadza współczynnik obejrzeń filmów naruszających zasady

reklamy YouTube, blokada konta YouTube, regulamin YouTube

Współczynnik obejrzeń filmów, które naruszają zasady YouTube pokazuje przeciętnemu użytkownikowi w jakim stopniu są oni chronieni przez niewłaściwymi treściami w serwisie.

YouTube wprowadza Violative View Rate

Violative View Rate to właśnie ten współczynnik wyświetleń, który wprowadza serwis. W 2018 roku przedstawiono specjalny raport, który pokazał nam jak YouTube egzekwuje wytyczne dla społeczności serwisu. Jego celem było zwiększenie przejrzystości i odpowiedzialności za wysyłki, które włożono w ochronę widzów. Znalazły się tam ile filmów usunięto i z jakich powodów, a także w jaki sposób wykryto łamanie zasad.

Czytaj też: Na YouTube nie zobaczymy licznika łapek w dół?

Teraz dodano nową metrykę Violative View Rate, która ma zwiększyć przejrzystość w zakresie skuteczności systemów filtracji. Współczynnik obejrzeń filmów naruszających zasady obrazuje stopień ochrony użytkowników przez szkodliwymi treściami w serwisie. Dane VVR dają pełny obraz ochrony społeczności.

Najnowszy VVR wynosi 0,16-0,18%, co oznacza, że na każde 10 000 wyświetleń w YouTube, 16-18 pochodzi z treści naruszających zasady. To o ponad 70% mniej w porównaniu z analogicznym kwartałem 2017 roku, w dużej mierze dzięki inwestycjom poczynionym w uczenie maszynowe. W przyszłości będziemy aktualizować metrykę VVR kwartalnie w naszym raporcie Zgodność z wytycznymi dla społeczności YouTube.

czytamy w oficjalnej informacji.

Czytaj też: YouTube podejmuje kolejne kroki w sprawie łamania praw autorskich

Wygląda to nieco skomplikowanie, jednak w rzeczywistości oznacza to dla zwykłego użytkownika, że YouTube coraz skuteczniej pozbywa się szkodliwych treści. Zarówno dorośli jak i dzieci nie będą natykać się na treści zawierające fałszywe informacje czy przemoc. Jest to więc dla nas bardzo dobra wiadomość.