Niech pierwszy użyje mocy ten, kto nie chciałby pomachać trochę mieczem świetlnym, który nie pozbawi go ręki lub nogi. Wprawdzie Star Wars Lightsaber Academy od Hasbro jest zabawką kierowaną do dzieci, ale mam szczere wątpliwości, czy z tego „prezentu dla dziecka” wielu nie zrobi sobie zabawki dla siebie. 

Star Wars Lightsaber Academy jest tak naprawdę połączeniem dwóch elementów – podświetlanego miecza świetlnego oraz aplikacji na telefon. Z nią miecz łączy się za pośrednictwem Bluetooth, co sprowadza się do najważniejszej funkcji tej zabawki, jaką jest możliwość odbycia prawdziwego treningu Jedi. Zaoferuje nawet interaktywne wyzwania, w ramach to których najmłodsi mają otrzymać możliwość nauki stylu walki, jakim posługuje się ich ulubiony bohater Star Wars. Trudno nie dostrzec tutaj przez to podobieństwa do Star Wars: Jedi Challengers od Lenovo w AR.

Aplikacja posiada obecnie wskazówki, jak tu walczyć w stylu Yody, Reya, Darth Vadera, Luke Skywalkera i Kylo Rena. Przewodnik objaśnia pozy i style ataku poszczególnych postaci oraz wykorzystuje śledzenie ruchu do rejestrowania postępów. Aplikacja ocenia zdolność użytkownika do opanowania każdego stylu i ocenia ich podczas różnych wyzwań, umożliwiając nawet walkę z innymi graczami.

Miecze świetlne Hasbro z serii Star Wars Lightsaber Academy będą dostępne dopiero 4 października 2019 roku za 49,99$. Kilka dolców, a dokładnie 7,99 można zaoszczędzić na wersji bez modułu Bluetooth.

Czytaj też: Już wiemy, kto jest najpotężniejszym Jedi w historii Gwiezdnych Wojen

Źródło: Engadget

Spodobał Ci się ten artykuł? Podaj dalej!