WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Moto

Z tego Volkswagena GTI lata 80. wręcz krzyczą

Może nie Passat i może nie Golf, ale ten Volkswagen GTI z  1987 roku jest wręcz ikoną tamtych czasów, co zdecydowanie bije z tego samochodu. Samochodu, w którego posiadanie może wejść ktoś z Was, o ile mieszkacie akurat na Florydzie (oczywiście transport morski zawsze wchodzi w grę), bo to w domu aukcyjnym Hemmings w Lak Mary odbywa się licytacja z ceną wywoławczą 30000$.

Czytaj też: Ten egzemplarz Lancia Beta Montecarlo składa hołd starym czasom

Chociaż taka cena za tak starego Volkswagena GTI wydaje się śmieszna, ale umówmy się – czy kiedykolwiek widziałeś takiego starego GTI z ograniczonym niegdyś pakietem dodatków do karoserii oraz systemem turbo Callaway? Zobacz też na te felgi… niektórym to cacko zdecydowanie przypomni młodzieńcze lata.

Ten egzemplarz GTI jest rzecz jasna wyjątkowy, ale bardziej, niż myślicie, bo ztuningowała go niegdyś firma Callaway, co widać w mocniejszym sprzęgle i obsłudze piątego biegu. Samochód wyróżnia się też zestawem Hella, który obejmuje nowe zderzaki, boczki, błotniki oraz tylny spojler. Ma ponadto na liczniku ponad 143000 kilometrów, a pod nim ani śladu rdzy! Tutaj zdecydowanie możemy powiedzieć, że „Niemiec płakał, jak sprzedawał”, a teraz obecny właściciel zgarnie za dbanie o to cacko solidną kwotę.

Czytaj też: Stary Ford Transit z turbodoładowanym V8 pod maską robi wrażenie

Źródło: Road and Track