WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Za pomocą Seabow odkryjecie każdy morski zakamarek

Targi CES to nie tylko komputery, gry i smartfony, ale również gadżety, które przydają się we wszelkiego rodzaju aktywnościach. W tym roku jedno ze stoisk przygotował nawet chiński startup Suble Tech, który przed latami zebrał pokaźną kwotę na WhiteShark MIX. Czas jednak mija, a klienci stają się coraz bardziej wymagający, więc piętrzącym się oczekiwaniom nurków ma sprostać teraz model Seabow.

Ten podwodny skuter powstał z myślą o pływakach oraz płetwonurkach, oferując to, co najważniejsze (a przynajmniej na to wygląda) w tym segmencie. Seabow oferuje trzy różne prędkości, ale jego maksymalna sięga 1,8 metra na sekundę, którą może rozwijać nawet przez 45 minut podwodnej wycieczki, dzięki 158-Wh baterii. Dla porównania, poprzedni model od Suble Tech rozpędzał się do 1,5 m/s, oferując zabawę do 30 minut. Do tego nowszego upakowano również masę nowinek technologicznych, z których wyróżnia się możliwość sterowania skuterem jedną ręką oraz ekran OLED, wyświetlający informacje dotyczące prędkości, czasu pracy baterii, a nawet zintegrowanych uchwytach dla kamer GoPro. Całość uzupełnia 4,5-kilogramowa waga oraz możliwość radzenia sobie z warunkami na głębokości do 40 metrów.

Tyle przynajmniej o sprzęcie dla tych starszych. Dla dzieci Suble przygotowało deskę do nauki pływania Swii z dwoma silnikami, które są zdolne do osiągnięcia prędkości 1 m/s przez około 45 minut. Jest to jednak coś dla naprawdę niewielkich, ponieważ nie radzi sobie z ludźmi ważącymi ponad 5 kilogramów. Podczas gdy Seabow ma kosztować 1999$, to Swii już 499$ ze wsparciem dla aplikacji na telefon. Ich premiera odbędzie się z kolei jeszcze w tym kwartale.

Czytaj też:

Źródło: New Atlas