Reklama

Za udostępnianie starych gier z konsol Nintendo grozi kara 12 milionów dolarów

Udostępnianie starych gier z konsol Nintendo może nas słono kosztować. Powoli dobiega końca pierwszy tego typu proces w tej sprawie.

Jakiś czas temu usłyszeliśmy o nowej polityce Nintendo, które zamierza ostro walczyć z pewnym stronami. Celem japońskiej korporacji stały się takie witryny jak LoveROMS.com czy LoveRETRO.co. Strony udostępniały pliki zawierające dawne gry wideo dostępne na konsolach firmy. Procesy przeciwko właścicielom stron ruszyły, a jedna z takich spraw zbliża się ku końcowi.

Co ciekawe, proces może zakończyć się jeszcze szybciej, ponieważ obie strony podpisały porozumienie. Według niego, małżeństwo prowadzące dwie z takich stron ma zapłacić Nintendo… 12 milionów dolarów kary! Oprócz tego oczywiście wymagane jest zamknięcie ich witryn. Porozumienie może szokować, ale niektórzy uważają, że Nintendo dogadało się z małżeństwem i 12 milionów kary ma być tylko „straszakiem” dla innych tego typu witryn. Zdaje się, że to działa, ponieważ strony znikają jedna za drugą. Teraz wszystko w rękach sędziego, który musi zatwierdzić porozumienie.

Czytaj też: PUBG dostępne w PlayStation Store… prawie

Źródło: neowin.net; grafika: nintendowire.com