Reklama
aplikuj.pl

Jest tylko jeden tak zaawansowany tunel aerodynamiczny w USA. Naukowcy MIT mają do niego dostęp

zaawansowany tunel aerodynamiczny w USA

W Massachusetts Institute of Technology obok jednych z najprężniej działających umysłów na świecie, znajduje się również cała masa unikalnych sprzętów, które mają ułatwiać, a nierzadko nawet umożliwiać badania. Takim właśnie sprzętem jest wyjątkowy, jedyny taki w USA zaawansowany tunel aerodynamiczny, do którego mają dostęp właśnie naukowcy z MIT.

Naukowcy z MIT oraz ich najbardziej zaawansowany tunel aerodynamiczny w USA

Na realizację tego tunelu aerodynamicznego przeznaczono pięć lat i zdecydowano się na podjęcie prac przez kiepski stan tego poprzedniego z ośmioma dekadami na karku. Przy okazji znacznie ulepszono cały projekt, stawiając na 2500-konny silnik zasilający tylko jedną ruchomą część tunelu oraz konstrukcję, która w przypadku ściany na końcu tunelu może wytrzymać siły odpowiadające sile huraganu o prędkości ponad 380 km/h.

Czytaj też: Odnotowano najwyższy poziom dwutlenku węgla w atmosferze

Finalnie ten zaawansowany tunel aerodynamiczny może generować prędkość wiatru rzędu 370-380 km/h, a jego sekcja testowa jest największa spośród wszystkich innych podobnych instalacji w USA. Posłuży z kolei naukowcom przede wszystkimi do badania tego, jak powietrze zachowuje się wokół statycznego obiektu.