WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Zabawka Arcade Coder inspiruje dzieci do tworzenia gier

Na Kickstartera wpadła właśnie zabawka Arcade Coder z myślą o rozwoju dzieci pod kątem tworzenia gier. Prostych i liniowych, ale gier i to za sprawą czegoś w rodzaju gry planszowej. Za projekt odpowiada doświadczona w kwestii zabawek londyńska firma Tech Will Save Us. 

Czytaj też: Wiemy kiedy kompilator ARK pokaże swój kod

Jako że rynek gier rośnie, a wielu chce zostać deweloperami, to Arcade Coder jest naprawdę celnym pomysłem na rynku zabawek, który ma za zadanie  „stworzenie doświadczenia, które uwolni kreatywność i nauczy dzieci procesu projektowania gry”. Jak twierdzi przedstawiciel wspomnianej firmy:

Zabawki technologiczne mają skłonność do trudniejszych umiejętności, takich jak matematyka i kodowanie. Zdajemy sobie jednak sprawę z tego, że umiejętności takie jak krytyczne myślenie, współpraca, komunikacja i kreatywność są ważniejsze dla dzieci do opanowania w przyszłym życiu zawodowym. Zrozumienie, w jaki sposób projektuje się gry i opanowanie narzędzi do tworzenia nowych, stanowi wyjątkowy sposób na dostarczenie te efekty uczenia się w zabawnym i towarzyskim otoczeniu.

Arcade Coder jest przeznaczony dla graczy w wieku 6 lat i starszych, łącząc w sobie zarówno fizyczne, jak i cyfrowe doświadczenia edukacyjne. Pod kątem fizycznej zabawki sprowadza się do płytki 30,5 x 30,5 cm, które wypełniono 144 wielokolorowymi silikonowymi podkładkami, a element cyfrowy sprowadza się do aplikacji na smartfona.

Obecnie sprzęt jest dostępny na Kickstarterze od 95$ z wysyłką planowaną na październik.

Czytaj też: Swoje iPhone naprawicie już w każdym serwisie i to oryginalnymi częściami

Źródło: New Atlas