Reklama

Zabezpieczenia RTX 3060 NVIDII padły już zupełnie. Górnicy wygrali

Zabezpieczenia RTX 3060 NVIDII padły

Niestety kryptowalutowi górnicy ponownie wygrali, jako że zabezpieczenia RTX 3060 NVIDII padły już zupełnie, choć miały powstrzymać tych nicponiów przed „kopaniem” z ich użyciem.

Zabezpieczenia RTX 3060 NVIDII padły

Dla przypomnienia, NVIDIA w lutym ogłosiła również, że w aktualizacji sterownika GPU GeForce RTX 3060 zmniejszy o połowę wydajność kopania Ethereum za pomocą specjalnego algorytmu. Jednak wszystkie trudności kopania na RTX 3060 zostały już zażegnane. Najpierw usunięto algorytm (zrobiła to nawet sama firma), który wykrywał kopanie i ograniczał ogólną wydajność. To jednak nie rozwiązywało wszystkich kłopotów.

Czytaj też: ASRock Z590 OC Formula jest przeznaczona do ekstremalnego podkręcania

Z pierwszym ominięciem ograniczeń górnicy mogli kopać na RTX 3060 tylko z konfiguracjami obejmującymi jedną kartę wpiętą bezpośrednio w slot PCIe. To poniekąd udało się obejść za pomocą atrapy wtyczki HDMI, ale nadal konfiguracja wymagała wpięcia bezpośrednio w jeden slot PCIe i nie pozwalała wykorzystywać riserów, umożliwiających konfigurację multiGPU.

Czytaj też: Nieujawnione karty graficzne w AIDA64. Wsparcie dla modeli AMD i NVIDIA

Teraz z kolei wydaje się, że ten problem również został rozwiązany, bo użytkownik z QuazarZone potwierdził, że zdołał uruchomić konfigurację siedmiu RTX 3060 z atrapami wtyczkę HDMI i na riserach PCIe. Jak? To jego tajemnica, ale wyjawił, że jego rozwiązanie działa tylko z jedną płytą główną.