Eksperci przedstawili właśnie dowody mówiące, że zakaz polowania na trofea myśliwskie może negatywnie wpłynąć na ochronę środowiska. Twierdzi tak ponad 130 naukowców z całego świata, w tym dwóch z Uniwersytetu Stirling.
Opublikowali oni list w czasopiśmie Science. Pisze w nim, że w krajach afrykańskich zezwalających na takie polowania zachowana większą populację dzikich zwierząt a ilość terenów jest większa niż w parkach narodowych. Dotyczy to takich gatunków jak nosorożce, markur śruborogi, owiec kanadyjskich czy innych zwierząt kopytnych.
Czytaj też: Orangutany mogą wkrótce wyginąć
Autorzy listu przyznają, że jeśli polowanie jest źle zarządzane to rzeczywiście może powodować spadek populacji lokalnej. W celu podejmowania takich decyzji potrzebny jest całościowy wgląd w sytuację oraz informacje dotyczące różnych kwestii.
Naukowcy mówią, że całkowite zakończenie takich polowań sprawi, że ziemie zostaną przekształcone i przez to bioróżnorodność zostanie utracona. Jest to znacznie bardziej niebezpieczne niż ciągłe prowadzenie polowań. Czy zgadzacie się w tej kwestii z naukowcami?
Czytaj też: Jak wygląda huragan Dorian z perspektywy satelity?
Źródło: Phys