Macie hybrydowego albo elektrycznego Renaulta? Zakład w Zabrzu go naprawi

Macie hybrydowego albo elektrycznego Renault, Zakład w Zabrzu, Renault EV

Francuska firma Renault może pochwalić się pierwszym takim serwisem w Polsce i okolicy, do którego trafią Wasze zelektryfikowane lub elektryczne modele marki.

Wyjątkowy zakład w Zabrzu Renaulta

W Zabrzu autoryzowany dealer Renault, spółka Dąbrowscy, otworzył pierwszy w Polsce taki zakład marki, który zajmie się naprawą baterii z samochodów elektrycznych i hybryd. Co ważne, trafią do niego samochody nie tylko z naszego kraju, ale też Estonii, Litwy, Łotwy, Czech, Słowacji, Węgier, Rumunii, czy Bułgarii.

To ważne, jako że oferta Renault urosła w ostatnich latach o modele PHEV i HEV ( Clio, Captur, Megane, Arkana) i te w pełni elektryczne, jak np. Zoe ZE50, czy Twingo, a to dopiero początek. Dobrze więc mieć “u siebie” taki zakład, w którym pracują wyszkolenie specjaliści, ale nie wszystko jest tak kolorowe.

Jak podaje serwis Elektrowoz.pl:

Akumulatory nie będą naprawiane na Śląsku przy każdej możliwej awarii. Auto musi zostać najpierw wstępnie zdiagnozowane w punkcie serwisowym Renault Ekspert ZE (właściwie: Z.E.). Gdy ASO stwierdzi, że samochód kwalifikuje się do naprawy, wysyła go w całości do Zabrza.