WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Rozrywka

Zapowiedź EarthX – polski symulator Elona Muska

Zapowiedź EarthX brzmi jak tytuł, który przypadnie do gustu wielu graczom. Kto w końcu nie chciałby wcielić się w Elona Muska?

Polacy z niezależnego studia deweloperskiego Mesote Games zaprezentowali swój najnowszy tytuł. Jest to EarthX, które najprościej jest określić symulatorem prowadzenia firmy z sektora kosmicznego. Po nazwie od razu można się domyślić, co było główną inspiracją dla twórców. SpaceX oraz jej założyciel Elon Musk cieszą się dużą popularnością, a gry, która symulowałaby prowadzenie tego typu firmy jeszcze nie było.

Czytaj też: Ta modyfikacja przenosi StarCraft: Remastered w kreskówkowe klimaty

W odróżnieniu od takiego Kerbal Space Program, nacisk w rozgrywce EarthX położony jest bardziej na aspekt ekonomiczny. To tytuł, w którym gracz musi bardziej skupić sie na zarządzaniu firmą, niż samym budowaniu rakiet. Zadanie ma nie być proste, ponieważ po odblokowaniu odpowiednich modułów, stworzeniu swojego projektu rakiety czy rozwinięciu fabryk może się okazać, że nasze dzieło po prostu eksploduje tuż po starcie.

W EarthX swoją przygodę z przemysłem kosmicznym rozpoczniemy w 2002 roku z zaledwie kilkoma milionami dolarów na koncie. Zadaniem gracza będzie rozkręcenie biznesu i rozpoczęcie produkcji rakiet, zapewniając odpowiednie zaplecze technologiczne i biznesowe. Po zaprojektowaniu i zbudowaniu rakiety będziemy mogli ją wystrzelić w przestrzeń kosmiczną realizując jeden z wielu biznesowych kontraktów.

EarthX ma zadebiutować w formie wczesnego dostępu na Steam. Jak podają sami twórcy, stanie się to dokładnie 12 lipca 2019 roku o godzinie 23:59. Co ciekawe, produkcja zadziała na komputerach z systemem Windows, macOS oraz Linux.

Czytaj też: Kiedy kolejna gra na PSVR od From Software?

Źródło: Informacja prasowa