WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Rozrywka

Zapowiedź Layers of Fear VR, czyli już wiecie czym przerazicie znajomych

Ależ mnie cieszy zapowiedź Layers of Fear na VR. Wirtualna rzeczywistość otrzyma docenioną grę, przy której bali się nawet fani horrorów.

Polskie Bloober Team poinformowało o nawiązaniu współpracy z Incuvo, które to zajmuje się przeniesieniem ich produkcji o nazwie Layers of Fear na wirtualną rzeczywistość. Niestety póki co nie podano daty premiery, choć zdradzono wiele innych informacji.

Layers of Fear VR to pierwszoosobowa gra grozy oparta na bogatej, mrocznej fabule. Eksplorować będziemy otoczenie pełne makabrycznych dzieł sztuki i odkrywać tajemnice, rozwiązując zagmatwane zagadki. Wcielimy się w malarza, który pragnie stworzyć swoje opus magnum… zanim postrada zmysły.

Póki co wiemy, że gra obsłuży gogle Oculus Rift oraz HTC Vive. Niepokoi informacja o tym, że póki co gra projektowana jest pod kątem gameplayu, w którym siedzimy w fotelu. Znając jednak życie, nie będzie problemu, aby zmusić produkcję do działania „na stojąco”.

Na Steamie można również przeczytać wymagania sprzętowe Layers of Fear VR, jednak zdaje się, że nie są to ostateczne podzespoły, bo taki GTX 1050 Ti może nie poradzić sobie z wirtualną rzeczywistością. Póki co musimy uzbroić się w cierpliwość. Może twórcy zdecydują się również na wersję na PlayStation VR?

ŹRÓDŁO: uploadvr