WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Moto

Zapowiedź nowej wersji elektrycznego Lagonda All-Terrain od Aston Martin

Pod kilku lat nieustannie docierają do nas elektryczne koncepty samochodów od przeróżnych producentów i tak też jest z Aston Martin, który zapowiedział nową wersję Lagonda Vision, czyli LagondaAll-Terrain za pośrednictwem niemówiącej wiele grafiki. Wiemy jednak, że ten elektryczny SUV ujawni się nam w pełnej krasie już w marcu, przybliżając pierwszy produkowany masowo samochód Lagonda, którego produkcja ma zacząć się w 2021 roku. 

Co ciekawe, Aston Martin ożywił markę Lagonda w 2008 roku, sygnalizując, że rozpoczyna opracowywanie nowej wersji luksusowych samochodów, zwracającej szczególną uwagę na cały ten ruch elektryfikacji i autonomiczności. Zdecydowanie najlepiej prezentującym się owocem tego pomysłu okazał się Lagonda Vision, którego mieliśmy okazję podziwiać przed rokiem.

Jednak w tym roku szansę na porwanie serc tłumów firma otrzyma podczas imprezy Geneva Auto Show w marcu, prezentując wszystkim całkowicie elektryczny koncept Lagonda All-Terrain, który będzie prezentowany w towarzystwie lepiej znanych samochodów sportowych Aston Martin – Vantage, DB11 AMR, czy DBS Superleggera.

„Koncepcja Lagonda All-Terrain Concept zawiera wyraźne wskazówki dotyczące tego, jaki będzie pierwszy model Lagonda, który wejdzie w fazę produkcji, i dalej demonstruje, jak mechanizm zerowej emisji Lagonda pozwala nam tworzyć spektakularne samochody, które radykalnie przedefiniują swoje sektory rynku” – mówi Andy Palmer, Prezes serii Lagonda w Aston Martin i Dyrektor Generalny Grupy.

Czytaj też: Dziedzictwo EV w wykonaniu Aston Martin gwarantuje oryginalność klasyków

Źródło: New Atlas