Reklama
aplikuj.pl

Zapowiedź odświeżonego Game Boya od Hyperkin

Game Boya

Fani klimatu retro będą wniebowzięci, ponieważ Hyperkin (firma odpowiedzialna m.in. za konsolę RetroN) planuje odświeżyć oldschoolowego Game Boya.

W okolicach roku 2000 świat oszalał na punkcie przenośnych konsoli od Nintendo i następne lata nie były w stanie zatrzeć tego uczucia. Coraz więcej retro-entuzjastów interesuje się tymi urządzeniami, dlatego wiele firm zobaczyło w tej okazji zysk. Jedną z nich jest Hyperkin, który ujawnił na tegorocznych targach CES plany na stworzenie swojego wariantu Game Boya.

Game Boya

Game Boy Ultra najbardziej przypomina wersje Light, ale różni się od niej w ogromnym stopniu. Obudowa wykonana z aluminium skrywa w sobie podświetlany ekran LCD z regulacją kontrastu i koloru oraz dwa głośniki. Wszystko to zasili wbudowany akumulator ładowany za pośrednictwem przewodu USB typu C, który wytrzyma do sześciu godzin zabawy. Jeśli idzie o wspierane gry, to nie musicie się niczym martwić… o ile posiadacie kolekcję kartridży obsługiwanych przez Game Boya albo tego w wersji Colour.

Produkt Hyperkina ma wejść do sprzedaży latem tego roku, a jego cena nie przekroczy kwoty 100$. Wygląda więc na to, że Game Boy Ultra będzie idealnym wyborem dla graczy spragnionych klimatów retro.

Źródło: gizmodo.com