Reklama
aplikuj.pl

Ważna zapowiedź elektrycznego Volkswagena ID.4

Amerykańskie ramię Volkswagena opublikowało zdjęcia przedstawiające kolejny model z elektrycznej rodziny ID i tym samym pierwszy, który trafi do USA. Mowa o ID.4, modelu iście wyjątkowym.

Volkswagen wiąże wiele nadziei z ID.4, jako że ten będzie „częścią światowej strategii dostarczania milionów pojazdów elektrycznych do walki ze zmianami klimatu na świecie”. Jego debiut powinien mieć z kolei miejsce już „za kilka tygodni”. Liczymy na koniec miesiąca, choć to tylko domniemania.

Bezemisyjny SUV, który swoje życie rozpoczął jako koncepcja przed trzema laty, zostanie oparty na architekturze MEB Grupy Volkswagena, a napędzą go dwa silniki elektryczne o łącznej mocy około 302 KM (via Motor1).

Wedle dotychczasowych informacji ID.4 będzie miał zasięg do około 500 km z największym dostępnym akumulatorem, zaoferuje kilka wariantów napędowych i będzie ładował się z mocą do 150 kW. Większość modeli będzie miała przy tym napęd na tylne koła, ale zorientowany na osiągi wariant GTX przyjmie już AWD.

Czytaj też: Wydrukuj sobie auto. Seat stawia na druk 3D

Początkowym planem Volkswagena było ujawnienie ID.4 podczas New York Auto Show w kwietniu tego roku, ale pandemia koronawirusa zmusiła producenta do zmiany strategii.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News