Reklama
aplikuj.pl

Nie uwierzycie, ile zarobiła Tesla na sprzedaży Bitcoinów w idealnym momencie

Elon Musk zapłaci najwięcej podatków w USA,najwięcej podatków w USA,

Tesla opublikowała swój raport z zysków za II kwartał 2022 roku, wedle którego Tesla na sprzedaży Bitcoinów zarobiła krocie. W grę wchodzi aż 936 milionów dolarów, co oznacza, że firma sprzedała około 75% swoich Bitcoinów, choć ponoć nadal posiada kryptowaluty o łącznej wartości 218 milionów dolarów.

Sprzedaż kryptowalut w nie najlepszym, ale i tak dobrym momencie. Tesla na sprzedaży Bitcoinów zarobiła prawie miliard dolców

Według obliczeń poczynionych przez CoinDesk, Tesla sprzedała swoje udziały, gdy cena Bitcoina sięgała około 29000$, co oznacza, że dokonała tego może nie w najlepszym, ale przynajmniej dobrym dla siebie momencie. Dla przypomnienia, w lutym zeszłego roku Elon Musk, właściciel Tesli, poinformował, że jego firma dokonała zakupu Bitcoina za całe 1,5 miliarda dolarów, co sprawiło, że cena przebiła po raz pierwszy 43000$.

Czytaj też: Tesla Cybertruck zadebiutuje już w połowie 2023 roku? Potwierdził to sam Elon Musk

Był to jednak tylko początek, bo po miesiącu Tesla ogłosiła przyjmowanie zapłat w Bitcoinach, po dwóch następnych się z tego wycofała… a finalnie Musk stwierdził, że „Tesla nie będzie sprzedawać żadnego Bitcoina i zamierza używać go do transakcji, gdy tylko górnictwo przejdzie na bardziej zrównoważoną energię”. Jak widać, to zobligowanie się trwało tylko rok.