Reklama

Tanio i z dolnej półki, ale z RGB, czyli zasilacze XIGMATEK Spectrum

zasilacze XIGMATEK Spectrum

Firma XIGMATEK ujawniła swoją nową rodzinę zasilaczy, jaką jest Spectrum. Nie jest to coś, czego chcielibyście w sprzęcie za kilkanaście tysięcy, ale aż tak źle też nie jest.

Na początek trzeba jednak spojrzeć prawdzie w oczy i powiedzieć sobie, że XIGMATEK Spectrum to przedstawiciel dolnego segmentu zasilaczy na rynku, co podkreśla tylko ocena 80 Plus. Chociaż seria zalicza debiut z modelem 700 W, z czasem pojawią się też te w zakresie od 500 do 800 W.

Chociaż nie jest to górna półka, możemy docenić płaskie okablowanie, obecność dwóch 4+4 pinowych złączy EPS, czterech 6+2 pinowych PCIe, pięć SATA, dwa Molex i jeden Berg. Lubicie RGB? I tutaj będzie coś dla Was, bo 120 mm wentylator XIGMATEK Spectrum wokół otworu dzierży właśnie podświetlenie aRGB.

Czytaj też: Znamy datę premiery Snapdragon 875
Czytaj też: Samsung Galaxy Note 20 Ultra zawodzi w DxOMark
Czytaj też: Słuchawki Apple AirPods Studio sprawiły, że sklepy chowają inne słuchawki

Chociaż firma nie ujawniła informacji o cenach ani gwarancji, podzieliła się z nami, że zasilacze Spectrum mają pojedynczą szynę +12V, dzierżą tradycyjne zabezpieczenia, a przy 20% i 100% obciążeniu ich sprawność sięga 81%, osiągając najwyższe 82% w przypadku połowicznego obciążenia.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News