Zdjęcia Audi Q5 E-Tron w testach. To odpowiednik Macan EV

Zdjęcia Audi Q5 E-Tron, odpowiednik Macan EV, Audi Q5 E-Tron

My czekamy na premierę Q4 E-Tron i Q4 Sportback E-Tron, a tu proszę, do sieci wypłynęły zdjęcia Audi Q5 E-Tron, którego producent testował na publicznych drogach.

Zdjęcia Audi Q5 E-Tron w kamuflażu

Audi Q5 E-Tron jest dosyć ciekawym SUVem, bo będzie na rynku stanowić nic innego, jak elektryczną alternatywę dla (jeszcze) spalinowego Porsche Macan nowej generacji. Prototyp wydaje się na prawie gotowego do produkcji, jako że dzierży najwidoczniej wszystkie ostatnie panele nadwozia, pomijając dolną przednią kratkę i tylne światła.

Brak rur wydechowych, czy zamknięta przednia kratka wskazuje, że to nic innego, jak elektryczny pojazd, co zdradziło nam właśnie model Audi Q5 E-Tron. Ten, co ciekawe, wyróżnia się na tle obecnych samochodów z rodziny Q Audi z silnikami spalinowymi, a jego krótkie zwisy wskazują, że jest rozwijany od podstaw jako pojazd elektryczny, w przeciwieństwie do większego E-Tron, który jest oparty na platformie MLB współdzielonej z Q7 i Q8.

Oczywiście nie mamy pewności, że to akurat Audi Q5 E-Tron, ale logika tak podpowiada, a że jego premiera rynkowa została wyznaczona na 2022 rok, co zgra się z premierą Porsche Macan EV, który również będzie jeździć na platformie PPE zarezerwowanej dla wyższych średnich i większych pojazdów elektrycznych.