Zdjęcia Cupra Born w testach. Oto elektryczny hatchback w kamuflażu

Zdjęcia Cupra Born, Cupra Born, testy Cupra Born

Niegdyś El-Born, a teraz już Born. Pierwszy elektryczny samochód wydajnościowej marki SEATa pojawił się przed obiektywem, dzięki czemu możemy rzucić okiem na zdjęcia Cupra Born.

Zdjęcia Cupra Born

Elektryczny hatchback Cupra Born ma wejść do produkcji w drugiej połowie 2021 roku w fabryce w Zwickau w Niemczech, obok ID.3. Ciągle trwają jednak testy tego hatchbacka BEV, ale są to już ostatnie etapy, bo w rzeczywistości w nich biorą już udział motoryzacyjni dziennikarze.

Czytaj też: AMD szykuje Radeon RX 6800M

Co najważniejsze, ten model będzie poniekąd pochodną ID.3, z którym Cupra Born podzieli platformę elektryczną MEB Grupy Volkswagena z silnikiem elektrycznym napędzającym tylną oś. Zasili go z kolei akumulator o pojemności 82 kWh, zapewniający do 500 kilometrów zasięgu i możliwość szybkiego ładowania mocą 100 kW. Względem ID.3 wyróżni się osiągami oraz specjalnym zawieszeniem DCC Sport.

Czytaj też: Intel Alder Lake przyniesie spory wzrost wydajności jednordzeniowej

Osiągi Cupra Born sprowadzą się do sprintu do 100 km/h w 7,5 sekundy i do 50 km/h w 2,9 sekundy. Plany firmy wspominają, że po czasie zadebiutuje tańsza wersja tego hatchbacka EV z mniej okazałym, 62 kWh systemem akumulatorów o zasięgu do 420 km.