Reklama
aplikuj.pl

Zdjęcia Google dostaną nowy interfejs użytkownika

Zdjęcia Google, Google

Google stale ulepsza i odświeża swoje usługi. Tym razem padło na mobilną aplikację Zdjęcia Google, która niedługo dostanie nowy interfejs użytkownika, który ułatwi nawigację po menu, a także udostępnianie zdjęć i filmów.

W ostatnim czasie wiele usług giganta z Mountain View doczekało się odświeżenia. Wśród nich znalazł się chociażby Menedżer Haseł, za w Gmailu wprowadzane są zmiany, które na początku roku udostępniono tylko opcjonalnie. Nowości zawitają także do aplikacji Zdjęcia, która wedle serwisu  9to5google dostanie ulepszony interfejs.

Dotyczy to sekcji udostępniania multimediów z poziomu biblioteki. Pojawi się on podczas wybierania zdjęć lub filmów z biblioteki, przenosząc wszystkie opcje (  „Udostępnij”, „Dodaj do” i „Usuń” itp) na dół ekranu. Znajdziemy tak opcje usuwania zawartości z urządzenia, kopiowania, przenoszenia do archiwum, a także przenoszenia do zablokowanego, prywatnego folderu. Bardziej szczegółowe funkcje pojawią się, gdy przesuniemy w górę wspomniany pasek

Dzięki temu podstawowe czynnością związane z udostępnianiem i przenoszenia, bez konieczności wielokrotnego klikania. Co ważne, użytkownicy dostaną też dostęp do skrótów bezpośredniego udostępniania plików dla określonych kontaktów. Jeszcze nie wiadomo, kiedy Zdjęcia Google dostaną tą nowość. Wedle serwisu, na razie jest ona w fazie testów, co może trochę potrwać.