Reklama
aplikuj.pl

Intel pokazał kartę graficzną na Intel Extreme Masters. Zobaczcie zdjęcia Intel Arc

Kiedy laptopy z kartami graficznymi Intela,

Ledwie kilka tygodni temu napisałem dla Was artykuł na temat wszystkiego co musicie wiedzieć o mobilnych kartach Intel Arc i ciągle czekam z jego kontynuacją i wzięciem na tapet stacjonarnych modeli. Powoli zbliżamy się do momentu ich premiery, co potwierdza fakt, że Intel pokazał kartę graficzną Arc na Intel Extreme Masters.

Zdjęcia karty graficznej Intel Arc na IEM 2022 w Dallas

Przechodząc od razu do rzeczy, zdjęcia karty graficznej Intel Arc trafiły do sieci za sprawą rzecznika firmy, który udostępnił trzy zdjęcia modelu za akrylową szybą podczas trwającej imprezy IEM w Dallas. Dzięki nim możemy podejrzeć rzeczywisty wygląd systemu chłodzenia, który obejmuje dwa wentylatory i przyjemny dla oka pełny backplate, jak również połączenie 8- i 6-pinowego złącza zasilania.

https://twitter.com/theBryceIsRt/status/1532775229356969988

Czytaj też: Opracowano nowy sposób ochrony upraw przed ptakami. Obejmie autonomiczne drony

Nie możemy jednocześnie zapominać, że premiera tych kart oficjalnie ma mieć miejsce w lecie, ale konkretnej daty nie znamy. Pewne jest, że będą dostępne początkowo wyłącznie dla chińskich producentów gotowych zestawów komputerowych. Następnie trafią w ręce podobnych firm w innych krajach, a dopiero później do sprzedaży w formie dedykowanych modeli. Będzie to więc miało miejsce tuż przed premierą kart GeForce oraz Radeon nowej generacji, co nie wróży zbyt dobrze Intelowi, choć są szanse, że początkowy nacisk na najbardziej wydajne karty graficzne kupi Intel Arc trochę czasu.