Reklama
aplikuj.pl

Zdjęcia Mercedesa SL nowej generacji. Model zalicza ostateczne zimowe testy

Zdjęcia Mercedesa SL nowej generacji, SL nowej generacji, zdjęcia SL nowej generacji

I po raz kolejny możemy z przyjemnością ugościć na łamach naszego serwisu nadchodzącego roadstera, czyli Mercedesa SL nowej generacji.

Co pokazuje Mercedes SL nowej generacji?

Chociaż ten model pokazywał się nam już nie raz, to dziś zdjęcia pochodzą prosto od producenta i ukazują model Mercedes-Benz SL nowej generacji na specjalnym, zamkniętym poligonie testowym w zaśnieżonej Szwecji. Tam pod czujnym okiem inżynierów i kierowców testowych nowy SL przechodzi ostatnią rundę testów zimowych.

W ramach tej ostatniej rundzie zimowych testów Mercedes wprowadza ostatnie poprawki i kalibrację systemu napędu na wszystkie koła 4Matic roadstera, który będzie oferowany w SL po raz pierwszy w historii. Inżynierowie pracują również nad tym, aby nowy dach z tkaniny wytrzymał trudne warunki panujące w pobliżu koła podbiegunowego.

Kolejny etap rozwoju i testów SL odbędzie się na legendarnym torze Nurburgring, gdzie właściwości jezdne zostaną ostatecznie dopracowane. To tam sportowe możliwości Mercedesa SL zostaną dopięte na ostatni guzik i bardzo dobrze, bo każdy z tych modeli doczeka się też wydania AMG. Szczegóły poznamy ponoćjeszcze w tyhm roku.

Według wstępnych informacji model podstawowy będzie wyposażony w 2,0-litrowy silnik z turbodoładowaniem o mocy około 405 koni mechanicznych, SL63 otrzyma 4-litrowy silnik V8 z podwójnym turbodoładowaniem, a flagowy model ma być wysokowydajną hybrydą typu plug-in o mocy aż 812 KM.