Powstało niezwykłe zdjęcie Słońca. Zobaczcie obraz stworzony ze 100 tysięcy fotografii

Fotograf Andrew McCarthy, który zajmuje się przede wszystkim fotografowaniem kosmosu, stworzył wykonane ze 100 000 zdjęć dzieło ukazujące centralną gwiazdę Układu Słonecznego w niespotykanych szczegółach.

Jak przyznał autor, stworzony obraz jest jednym z najczystszych, na których udało mu się uwiecznić Słońce. Jego rozdzielczość wynosi aż 230 megapikseli. Co ciekawe, McCarthy jest zaangażowany w fotografowanie naszej gwiazdy oraz Srebrnego Globu dopiero od trzech lat i na przestrzeni ostatnich miesięcy już kilkukrotnie lądował na łamach naszej strony za sprawą swoich dokonań.

Czytaj też: Najbliższa Ziemi gwiazda inna niż Słońce wygenerowała potężny rozbłysk. Okazał się rekordowo silny

Warto zaznaczyć, że o ile przecięty aparat ma ok. 10 megapikseli, tak w tym przypadku mamy do czynienia z fotografią liczącą aż 230 megapikseli. Aby wykonać i nałożyć na siebie ok. 100 tysięcy zdjęć, fotograf skorzystał z zaawansowanego teleskopu. Połączone zdjęcia tworzą tak wyraźny obraz, że możemy na nim nawet zobaczyć plazmę widniejącą tuż przy dolnej, zewnętrznej krawędzi Słońca.

Zdjęcie Słońca wykonane przez McCarthy’ego składa się z ok. 100 tysięcy fotografii i ma 230 megapikseli

Jak przyznaje sam zainteresowany, pomocny okazał się wspomniany teleskop, którego ogniskowa wyniosła ok. 4000 mm, czyli około 10-krotne więcej niż w przypadku jego poprzedniego sprzętu. Trzeba przyznać, że efekt jest piorunujący, ponieważ uzyskany obraz ukazuje Słońce w pełnej krasie. Widać dzięki temu, jak potężnym obiektem jest nasza gwiazda.

Czytaj też: Kiedy odkryto poszczególne planety Układu Słonecznego?

Przypominamy, że Słońce jest jednym z tzw. żółtych karłów ciągu głównego. Jego masa odpowiada za 99,86% masy całego Układu Słonecznego, z czego 3/4 stanowi wodór. W mniejszych ilościach naszą gwiazdę tworzy m.in. hel, tlen, węgiel czy żelazo. Do jej powstania doszło niecałe 4,6 mld lat temu.