WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Rozrywka

Zespół pięciu deweloperów zapoczątkował akcje ratowania serii The Walking Dead

Jeśli zależało Wam na zakończeniu historii Clementine w ramach serii The Walking Dead, to z pewnością pamiętacie problemy, jakie seria musiała przejść. W skrócie – odpowiedzialne za nią studio Telltale musiało zakończyć swoją działalność z powodów finansowych i gdy wszystko sprawiało wrażenie straconego, do gry weszła firma Skybound, przejmując projekt, jako studio Skybound Games.

Jednak najciekawsze zostało dopiero ujawnione ostatnio w ramach wywiadu z Gamespot, w którym udział wziął były dyrektor kreatywny z Telltale oraz prezes Skybound Games, Ian Howe. Zapewne w związku z premierą ostatniego epizodu The Walking Dead: The Final Season, który został przyjęty naprawdę chłodno, choć przynajmniej historia znalazła swoje zakończenie.

Wróćmy jednak do głównego tematu, bo jak poinformowali rozmówcy, kontynuowanie The Walking Dead przejął zespół składający się (uwaga!) z jedynie pięciu deweloperów, którzy wspólnie pracowali zaledwie przez rok. Nic więc dziwnego, że studiu należało na przyjęciu ponad 40 zwolnionych pracowników Telltale, z którymi stworzyli nowy zespół Still Not Bitten, który finalnie składał się z około 50 twórców.

Na całe szczęście nowe warunki i wspólny cel sprawiły, że prace szybko dobiegły końca, a sam prezes firmy nie krył zaskoczenia tym, jak zgrana okazała się nowa grupa, która “była w stanie złożyć coś całkiem szybko”. Owocu tych prac może i nie można nazwać czymś fenomenalny, ale przynajmniej związani z projektem twórcy spełnili swoje marzenie z doprowadzeniem historii The Walking Dead do końca.

Czytaj też: Sześć nowych gier w Xbox Game Pass – Vampyr, Deus Ex, The Walking Dead…

Źródło: PCGamer