WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Zestaw Lego Spike Prime kolejną zabawką do nauki programowania

Lego Group opiera się na kilku oddziałach, a jednym z nich jest specjalny dział edukacyjny, który właśnie ogłosił swoją nową inicjatywę. W ramach pakietu STEAM będzie więc zapewniać dzieciom możliwość na jeszcze lepsze zapoznanie się z programowaniem, co rozpocznie ujawnionym Spike Prime. 

Ten zestaw zawiera setki klocków Lego, czujników, silników, programowalny wieloportowy koncentrator oraz aplikację towarzyszącą z blokowym środowiskiem kodowania na smartfony. Wspomniany oddział Lego Education stwierdził, że Spike Prime reprezentuje zupełnie nowy projekt opracowany dla uczniów szkół średnich ze wszystkich poziomów nauczania, który umożliwia im zdobycie praktycznego doświadczenia w kodowaniu.

To doświadczanie ma z kolei upewnić ich w stawianiu kolejnych kroków w tej dziedzinie, co zostało potwierdzone w sondażu Harris Insights & Analytics, które wykazało, że 93% rodziców zgadza się z tym, że praktyczne podejście do edukacji pomaga dzieciom w utrwaleniu wiedzy. Niestety tylko 40 procent ankietowanych nauczycieli stwierdziło, że uczniowie mają wystarczająco dużo czasu na takie rzeczy w ciągu dnia szkolnego.

„Na całym świecie widzimy wyzwanie dla dzieci w wieku gimnazjalnym, zazwyczaj w wieku 11-14 lat” – powiedział Esben Stærk Jørgensen z Lego Education. „W tym wieku dzieci zaczynają tracić wiarę w naukę. Dane z badania zaufania pokazują, że większość uczniów twierdzi, że jeśli coś im się nie udało, nie chcą próbować tego ponownie”

Zestaw Spike Prime jest już dostępny w przedsprzedaży za 329,95$, a dostępność na wszystkich rynkach spodziewana jest w sierpniu. Poniższy film ma więcej.

Czytaj też: Zaprogramowaniem tego robotycznego popiersia Picoh zajmą się sami klienci

Źródło: New Atlas, Lego