WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Z zestawem Plyy stworzymy własnego pada

Jeśli zarówno pad do Xbox One, jak i PlayStation 4 Wam nie odpowiada, to może najwyższy czas stworzyć swój własny kontroler? Taką bowiem opcję zaproponowała niemiecka firma Plyon swoim prototypowym zestawem w pełni konfigurowalnego kontrolera do gier Plyy. 

Czytaj też: Szybkość ładowania bezprzewodowego przekroczy tę przewodową

Ten zawitał nawet ostatnio na targi IFA 2019 w Berlinie, zgarniając nominację do nagrody UX Design Awards. Jednak zestaw Plyy jest nie tylko zestawem do stworzenia własnego kontrolera, bo także demonstracyjną platformą dla elastycznych czujników, możliwych do formowania w dowolne kształty. Plyy jest świetny dla osób z problemami ruchowymi lub tych, którzy po prostu chcą dostosować kontroler do własnych widzimisię.

Inspiracja dla Plyy pochodzi ze świata robotyki, od pracy z niemieckim centrum lotniczym. Pierwotnym celem technologii czujników było dać robotom poczucie dotyku, ale założyciele zdali sobie sprawę, że ta sama technologia może być również stosowana dla ludzi. System składa się z maty i dwóch ręcznych łopatek, analogowych drążków oraz szeregu małych i dużych przycisków. Aby skonfigurować Plyy, wystarczy wziąć przycisk i przykleić go w dowolnym miejscu na macie lub na dowolnym “uchwycie”. Technologia czujników wewnątrz urządzeń wykrywa dotyk i nacisk, dzięki czemu można je automatycznie skonfigurować do dowolnego układu przycisków. Mata ma z jednej strony pasek ładowania bezprzewodowego, jakie zresztą są same kontrolery.

Plyy jest na razie tylko prototypem, ale Römmelt mówi, że ma nadzieję, że pomysł zainspiruje głównych producentów do rozważenia nowych koncepcji i udostępnienia ich technologii szerszemu gronu ludzi.

Czytaj też: Rowerowy napęd DrivEn od CeramicSpeed może już zmieniać biegi

Źródło: Digital Trends