Reklama

Samsung i Motorola szykują zmiany w składanych smartfonach

Wygląda na to, że Samsung i Motorola doszli do wniosku, że ich składane smartfony – Galaxy Fold i RAZR są prawie idealne. Dlatego w ich kolejnych wcieleniach zmiany będą kosmetyczne, choć bardzo przydatne.

Wodoszczelny Samsung Galaxy Fold 2 (Lite?)

Źródłem informacji o wodoszczelności nowego Galaxy Folda jest wniosek patentowy, który pokazuje uszczelnioną obudowę w składanym Samsungu. I choć wiele portali rozpisuje się o wodoszczelności modelu Galaxy Fold 2, rysunek patentowy ewidentnie pokazuje inny smartfon.

Oczywiście rysunek jest poglądowy, ale jeśli przedstawia faktyczny wygląd smartfonu, to nie będzie nim Galaxy Fold 2, a raczej model Lite. Świadczą o tym trzy elementy. Pierwszym jest niewielki ekran zewnętrzny, a drugim wcięcie w ekranie głównym, które w następcy Folda miała zniknąć. Trzecia rzecz, to tylko podwójny aparat główny.

Oczywiście może być tak, że Samsung szykuje dwa składane smartfony i oba będą wodoszczelne. A to byłaby bardzo dobra wiadomość.

Motorola RAZR 2 nie będzie flagowcem

Motorola RAZR ile wytrzyma klapka

Niewiele planuje zmieniać również Motorola w modelu RAZR. Chodzi tutaj w zasadzie o unowocześnienie pierwszego modelu. RAZR 2 ma otrzymać układ Qualcomm Snapdragon 765 z obsługą sieci 5G, 8 GB pamięci RAM, 256 GB pamięci wbudowanej aparat o rozdzielczości 48 Mpix (Samsung ISOCELL GM1) i przedni aparat o rozdzielczości 20 Mpix. Do tego w standardzie Android 11 z opcją przyszłej aktualizacji do Androida 11.

Co ciekawe, nowy RAZR ma pojawić się tylko na rynku chińskim i w Stanach Zjednoczonych, więc możliwe, że nie będzie szumnie zapowiadany.

Za to podstawowy RAZR dostał ostatnio rozszerzenie możliwości ekranu zewnętrznego.

Chcesz być na bieżąco z WhatNext? Śledź nas w Google News