W 2013 roku firma Nvidia zaprezentowała światu technologię G-Sync, która eliminowała problem rozrywania się obrazu. Zapewniało to superpłynną rozgrywkę przy wszystkich możliwych częstotliwościach odświeżania.

W tym roku Nvidia zaprezentowała pierwsze na świecie monitory HDR z matrycami 4K G-Sync oraz częstotliwością odświeżania 144 Hz. Taka kombinacja ma zapewnić wyższą jasność, żywsze efekty naturalne, mocno nasycone kolory i bardzo wysoki kontrast. Dzięki temu obraz ma wyglądać na jeszcze bardziej naturalnie, niż dotychczas było to możliwe. W nowych monitorach została zastosowana także technologia Quantum Dot Enhancement Film (QDEF). Folia QDEF pokryta jest nano punktami, które emitują światło i specyficznym kolorze co pozwala na uzyskanie w pełni jasnych i żywych kolorów. Dzięki temu otrzymujemy o 25% większą przestrzeń kolorów. Monitory posiadają także 384 indywidualnie sterowane strefy LED co pozwala na podświetlenie tylko tego obszaru, który tego wymaga.

Nowe monitory G-Sync HDR 4K 144 Hz powinny stać się standardem dla najbardziej wymagających graczy. Dzięki temu połączeniu różnych technologii zostaje zapewniona najwyższa jakość rozgrywki. Nowe monitory można już kupić u partnerów Nvidii, firmy Acer czy Asus.

Źródło: Materiały prasowe

Kolejny artykuł znajdziesz poniżej