WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Biznes

Zmiany w zarządzie T-Mobile Polska

16 września 2019 roku Petri Pehkonen obejmie stanowisko Dyrektora ds. Technologii i Innowacji oraz Członka Zarządu T‑Mobile Polska. Zastąpi on tym samym Thomasa Lipsa, który przechodzi do struktur centralnych DT. Tam od 15 sierpnia 2019 roku odpowiadać będzie za obszar „IoT Delivery”.

Pehkonen posiada ogromne doświadczenie na stanowiskach menedżerskich w branży telekomunikacyjnej. Związany on jest z tym dział już przeszło 20 lat. Ostatnie 7 lat spędził on firmie Elisa, gdzie jako CIO Elisa Corporation oraz Vice President Hosting Services kierował wieloma strategicznymi projektami IT. Andreas Maierhofer, CEO T‑Mobile Polska, komentuje zmiany:

Niezmiernie cieszę się, że do T‑Mobile Polska dołącza menedżer tak szeroko zaangażowany w cyfrową transformację. Kierowanie Pionem Technologii i Innowacji to niezwykła odpowiedzialność, ale i duże wyzwanie. Stanowisko to wymaga stałego zaangażowania i poszukiwania rozwiązań, które pozwolą nam utrzymać pozycję lidera jakości usług oraz innowacyjności na polskim rynku telekomunikacyjnym. Jestem przekonany, że Petri dzięki swojemu bogatemu doświadczeniu w zarządzaniu licznymi projektami cyfrowymi sprosta tym zadaniom, a nasza współpraca będzie owocna nie tylko dla obu stron, lecz przede wszystkim, przyniesie widoczne korzyści klientom.

Nowy dyrektor pracował też w Capgemini, gdzie z sukcesami wdrażał rozwiązania wspomagające firmy przy cyfrowej transformacji. Ukończył on także Techniczny Uniwersytet Helsiński na Wydziale Inżynierii Telekomunikacyjnej.

Czytaj też: Nowa Zelandia ponownie zajmie się sprawą Huawei

Źródło: Materiały prasowe