WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Znaczek wiadomości powróci do głównej aplikacji Facebook

Na początku tego roku dochodziły nas słuchy, że Facebook planuje połączyć swoje usługi przesyłania wiadomości, czyli Messengera, Instagrama i WhatsAppa, co ma umożliwić użytkownikom płynną komunikację.

Znany wszystkim Mark Zuckerburg potwierdził, że firma planuje to zrobić, ale stwierdził, że na pewno nie w najbliższym czasie. Jednak znana deweloperka specjalizująca się w inżynierii odwrotnej aplikacji, niejaka Jane Wong zdołała uzyskać już niezbite dowody na to, że aplikacja Facebook zintegruje przynajmniej Messenger z główną aplikacją. Funkcja ta, co ciekawe, została usunięta w 2014 roku.

Facebook is bringing the Chats back to the app for preparing integrated messaging

Tip @Techmeme pic.twitter.com/LABK7qrk0e

— Jane Manchun Wong (@wongmjane) April 12, 2019

Powyższe zrzuty ekranu z odkrycia pokazują nie tylko zintegrowaną funkcjonalność przesyłania komunikatów, ale także uproszczoną, białą konstrukcję aplikacji Facebook, ale nadal z delikatnymi akcentami charakterystycznego dla platformy niebieskiego. Według Jane Wong sekcja nadchodzących wiadomości będzie ograniczona do prostych rozmów tekstowych, podczas gdy bardziej zaawansowane funkcje, takie jak połączenia i udostępnianie plików, nadal będą wymagać oddzielnej aplikacji Messenger.

Firma Facebook ewidentnie już nad tym pracuje, ale owoce tego zobaczymy zapewne dopiero w 2020 roku. Taka funkcja jest przy tym ewidentnie wycelowana w ramach tego, co użytkownicy Apple otrzymują w ramach iMassage.

Czytaj też: Możecie wykorzystać smartfona z Androidem jako klucz bezpieczeństwa

Źródło: GSMarena