WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Rozrywka

Znaczna część użytkowników Epic Games Store nie korzysta ze Steam

Epic Games postanowiło podzielić się ze światem ogromem informacji podczas swojego wystąpienia na targach GDC 2019, wspominając też o swoich użytkownikach. Według tych informacji z Epic Games Store ma już korzystać ponad 85 milionów graczy (to sporo, zważywszy na prawie 4-miesięczne „pełnoprawne” istnienie na rynku), ale nie to jest najciekawsze…

Firma postanowiła bowiem przepytać swoją społeczność w krótkich ankietach trwających od sierpnia 2018 roku (czyli na cztery miesiące przed startem sklepu) do stycznia bieżącego roku. Z nich wnika, że 40% użytkowników Epic Games Store w ogóle nie korzysta z platformy Steam i nie posiada jej nawet na swoim komputerze.

Z kolei 68% ankietowanych przyznało, że nie korzysta ze Steama regularnie… co jest wręcz okropne, zważywszy na dominację Steama w ostatnich latach. Epic podało przy tym, że ich społeczność częściej gra na konsolach w porównaniu do tej ze Steama.

Wypowiedzi na temat tej kwestii sprowadziły się również do obietnic dotyczących gromadzenia coraz to większej bazy gier na Epic Games Store oraz ich lepszego selekcjonowania (więcej o tym tutaj). Przedstawiciel firmy powiedział też, że:

Epic Games Store będzie stopniowo otwierany dla większej liczby deweloperów do końca 2019 roku. Witamy w naszym sklepie gry wysokiej jakości i nie chcemy, aby kiedykolwiek znalazły się w nim treści pornograficzne i crapy budowane na ogólnodostępnych assetach. 

Czytaj też: Epic Games Store ogłasza kolejne premiery gier na swojej platformie

 Źródło: PCGamer