Zespół badawczy pod przewodnictwem Ryo Kandoriego wykorzystał teleskop SAAO do obserwacji pola magnetycznego rdzenia protogwiezdnego Barnard 335.
W ten sposób astronomowie zauważyli, że pole magentyczne tego obiektu jest zniekształcone. Barnard 335 znajduje się ok. 342 lat świetlnych od Ziemi i jest rdzeniem protogwiezdnym o masie wynoszącej ok. 3,67 mas Słońca. Jego promień wynosi ponad 13 tysięcy jednostek astronomicznych. Barnard 335 posiada również źródło dalekiej podczerwieni zwane IRAS 19347+0727.
Na przestrzeni lat pojawiło się wiele niespójnych informacji dotyczących natężenia pola magnetycznego tego obiektu. Jego wahania wynikające z pomiarów wynosiły od 12 do nawet 134 µG. Dzięki nowym badaniom naukowcy byli w stanie stwierdzić, że siła tego pola wynosi 30,2µG. Z kolei magnetyczna masa krytyczna jest zbliżona do ok. 1,13 mas Słońca. Co ciekawe, pod względem magnetycznym oraz termalnym wartość ta wzrosła do ok. 3,37 mas Słońca.
Autorzy badań sądzą, iż rdzeń protogwiezdny zaczął się kurczyć, co wpłynęło na zniekształcenia w polu magnetycznym. Znajomość tego typu parametrów jest ważna, ponieważ pomaga to lepiej zrozumieć udział magnetyzmu w powstawaniu gwiazd.