WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Zobacz, co Intel szykuje jako odpowiedź na AMD Ryzen

Od niedawnego czasu wiemy, że Intel szykuje odpowiedź na nowe procesory od AMD. Mają nią być konstrukcje i7 7740K oraz i5 7640K. Jedna z ciekawszych plotek mówiła nawet, że ten drugi ma obsługiwać HyperThreading. Najnowsze informacje jeszcze bardziej mieszają w głowach.

Okazuje się, że nowe procesory nie będą konstrukcjami na LGA1151, jak wszyscy sądzili, ale na platformę LGA 2066. Mają one uzupełniać ofertę Skylake-X i oferować 4 rdzeniowe rozwiązania dla X299. Główną różnicą w porównaniu do serii pracującej na chipsecie Z270 będzie większy zegar, wyższe TDP oraz oczywiście całkiem inna platforma.

Intel i7 7740K ma pracować z częstotliwości 4,3 GHz (4,5 GHz w trybie boost) a TDP ma wynosić 112W. Całość wspiera HyperThreading (HT) oraz 8 MB pamięci L3. I5 7640K ma mieć częstotliwość równą 4 GHz oraz 112W TDP. Nie miałby on mieć za to HT. Mimo to, byłby to pierwszy procesor i5 platformy HEDT. Oba procesory będą oczywiście współpracowały z pamięciami DDR4.

Celem tego jest zapewnienie troszkę tańszych rozwiązań dla najdroższej platformy. Intel zdecydowanie szykuje się na uderzenie konkurencji. Najbliższy czas w branży procesorów, po raz pierwszy od dawna, zapowiada się interesująco.

Źródło: http://www.eteknix.com