Od niedawnego czasu wiemy, że Intel szykuje odpowiedź na nowe procesory od AMD. Mają nią być konstrukcje i7 7740K oraz i5 7640K. Jedna z ciekawszych plotek mówiła nawet, że ten drugi ma obsługiwać HyperThreading. Najnowsze informacje jeszcze bardziej mieszają w głowach.

Okazuje się, że nowe procesory nie będą konstrukcjami na LGA1151, jak wszyscy sądzili, ale na platformę LGA 2066. Mają one uzupełniać ofertę Skylake-X i oferować 4 rdzeniowe rozwiązania dla X299. Główną różnicą w porównaniu do serii pracującej na chipsecie Z270 będzie większy zegar, wyższe TDP oraz oczywiście całkiem inna platforma.

Intel i7 7740K ma pracować z częstotliwości 4,3 GHz (4,5 GHz w trybie boost) a TDP ma wynosić 112W. Całość wspiera HyperThreading (HT) oraz 8 MB pamięci L3. I5 7640K ma mieć częstotliwość równą 4 GHz oraz 112W TDP. Nie miałby on mieć za to HT. Mimo to, byłby to pierwszy procesor i5 platformy HEDT. Oba procesory będą oczywiście współpracowały z pamięciami DDR4.

Celem tego jest zapewnienie troszkę tańszych rozwiązań dla najdroższej platformy. Intel zdecydowanie szykuje się na uderzenie konkurencji. Najbliższy czas w branży procesorów, po raz pierwszy od dawna, zapowiada się interesująco.

Źródło: http://www.eteknix.com

Spodobał Ci się ten artykuł? Podaj dalej!