WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Oto nowa konsola od Atari

Atari to firma z dużym doświadczeniem odnośnie konsoli do gier. Pierwsza z nich trafiła na rynek w 1977 roku i wydawało się, że firma nigdy nie spadnie z piedestału. Jednakże Atari przegrała grę o serca użytkowników z Microsoftem i Sony. Teraz wraca ona na rynek ze swoim najnowszym produktem – Ataribox.

Co ciekawe firma zamiast opublikować najpierw specyfikację, to przekazała do wglądu zdjęcia swojego produktu. Konsola została wykonana z czarnego albo czarno czerwonego drewna. Można także zauważyć gniazdo na karty SD, cztery porty USB oraz port Ethernet. Może to oznaczać, że konsola ma zachować kompatybilność ze starszymi tytułami przy zachowaniu najnowszych standardów.

Jak już wcześniej wspomniałem, nie wiemy nic o parametrach technicznych. Nie wiadomo czy Atari chce walczyć z Xboxem i Playstation czy może ma to być słabszy produkt do obsługi starszych tytułów. Także nie wiemy nic o cenie ani dacie premiery. Wydaje się jednak mało prawdopodobne aby konsola trafiła na rynek jeszcz w tym roku.

Źródło: https://www.eteknix.com/